Haber

Adana’da sulama kanalında yüzen çocuğun ‘Sıcak yanıyoruz’ sözleri dikkat çekti

Son 11 yılda 318, geçen yıl 30 kişinin hayatını kaybettiği Adana’da havaların ısınmasıyla birlikte sulama kanalında yüzmeye başlayan bir çocuğun, “Sıcak yanıyoruz. Allah rahmet eylesin” demesi dikkat çekti. bana merhamet et, korkmuyorum. Biz hayata bir kez geliriz.”

Adana’da havaların ısınmasıyla birlikte özellikle çocuklar yavaş yavaş sulama kanalı, Seyhan Nehri, Seyhan Baraj Gölü ve Akdeniz’e girmeye başladı. Özellikle şehrin birçok noktasından geçen sulama kanalları her yıl olduğu gibi bu yıl da çocukların serinlemek için en çok tercih ettiği yer. Adana’da son 11 yılda 318 kişi özellikle sulama kanalında serinlemeye çalışırken boğuldu. Sadece son bir yılda 30 kişi, çok sayıda çocuk hayatını kaybetti, birçok ailenin ocağı alev aldı. Bu yıl aileler aynı afetlerin yaşanmaması için özellikle sulama kanallarında önlem alınmasını talep ediyor. Yaklaşık 2,5 hafta sonra okulların kapanması ve havaların uygun şekilde ısınmasıyla çocukların sulama kanallarına akın etmesinden korkuluyor. Çocuklar, havaların ısınmasıyla birlikte okulların kapanmasını beklemeden sulama kanalına girmeye başladı.

Havaların çok sıcak olduğunu söyleyen bir çocuk, “11 yılda 318 kişi öldü, daha geçen yıl 30 kişi öldü, kanala girmekten korkmuyor musunuz” diyen bir çocuk, “Sıcak yanıyoruz. Mayıs. Allah rahmet eylesin, ben yüzmekten korkmuyorum. Hayata bir kere gelirsin, her şeyi yaparsın.” Deneyeceksin,” diye yanıtladı.

Çocukların yüzüşü de drone ile görüntülendi. – ADANA

adilcevazhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu