Haber

Çayırova Turgut Özal Köprüsü trafiği rahatlattı

Turgut Özal Köprüsü’ne ek köprü yapan Büyükşehir, sanayi bölgeleriyle bölge halkının ve araç sürücülerinin rahat ve daha güvenilir ulaşımını sağladı.

Çayırova’nın kilit noktalarından biri olan ve mevcut haliyle trafik yükünü kaldıramayan Turgut Özal Köprüsü’ne ek köprü yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, projenin tamamlanmasıyla köprüde araç beklemesinin önüne geçti. “Turgut Özal Köprüsü Tadilat ve Yol Yapımı Projesi” kapsamında mevcut tek şeritli gidiş-dönüş köprünün yanına ikinci köprüyü yaparak bölgedeki caddeleri 2×2 olarak genişleten Büyükşehir Belediyesi, trafik yükünü önemli ölçüde hafifletti. burada, trafiği kolaylaştırdı.

BAĞLANTI YOLLARI VE KAVŞAK

Çift şerit olarak planlanan proje kapsamında 2 bin 195 metre 2×2 bölünmüş yol, 284 metre 1×1 yol, 64.70 metre uzunluğunda ve 10.75 metre genişliğinde köprüler yapıldı. Projenin yapımında 673,5 metreküp beton, 175 ton inşaat demiri ve yaklaşık 5 bin ton abrazyon asfalt kullanıldı. Proje kapsamında İstanbul-Kocaeli il sınırını ayıran yol, yeni ek köprü ile karayolu üzerinden geçerek yeniden Turgut Özal Caddesi’ne bağlandı. Mevcut caddeler, Turgut Özal, Tuna Namık Kemal Caddesi, bağlantı yolları ve kavşaklar yenilenerek 2×2 yol haline getirildi.

YENİ İLAVE KÖPRÜ YAPILDI

İstanbul-Kocaeli il sınırını Turgut Özal Caddesi üzerinden ayıran yol, yeni ek köprü ile karayolu üzerinden çaprazlanarak yeniden Turgut Özal Caddesi’ne bağlanıyor. Böylece TEM bağlantı yolunun doğu-batı bölgesindeki sanayi bölgeleri, bölge halkı ve araç sürücüleri daha konforlu ve güvenilir ulaşıma kavuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu