Haber

Emeklilik için Baydemir’in yaşadığını kanıtlaması gerekiyor

İki dönem Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı, bir dönem Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekili olarak görev yapan Osman Baydemir’den emekli maaşını alabilmek için yaşadığını kanıtlaması istendiği ortaya çıktı.

İKİ YIL ÖNCE EMEKLİ OLDU

Medyascope’tan Ferit Aslan’ın haberine göre, Osman Baydemir, iki yıl önce TBMM’den ayrılma hakkını elde etti. Avukatları tarafından yürütülen işlemlerde bu hakkı kazanmasına rağmen emekli maaşı almadığı ortaya çıktı. Baydemir’in avukatlarının hem aldıkları sağlık raporunu hem de yurt dışındaki resmi kurumlardan aldıkları belgeleri Sosyal Güvenlik Kurumu’na ilettikleri ancak bir sonuç alamadıkları belirtildi. İddiaya ilişkin Baydemir’in, kamuoyunda bu kadar sorun varken bu konu ile gündeme gelmek istemediğini yakın çevresine söylediği öğrenildi.

Baydemir hakkında 17 Eylül 2020’de Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından kırmızı bülten çıkarılması talebinde bulunuldu. Kırmızı bülten ve iade talebinde Baydemir’in İngiltere’de yaşadığı değerlendirildi. Baydemir, 18 Nisan 2018’de kesin hapis cezası olduğu gerekçesiyle TBMM’den indirildi. Milletvekilliği elinden alınmadan yurt dışına giden Baydemir, “Hayırlı olsun. Temsil ettiğim insanların özgürlüğüne ve onurlu huzuruna katkı sağlamaya çalıştım. Özgürlük için bedel ödenmesi gerekiyorsa bunu her fırsatta dile getirmiştik.” ve eşitlik, bedelini halkımız yerine biz ödemeye hazırdık ve bunun için mücadele ettik.Bu demek oluyor ki faşizmi rahatsız ettik ve bu nedenle bugün milletin bize verdiği bir yetki gasp edilmiştir.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu