Haber

İç Anadolu ve Antalya’nın doğusunda sağanak uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İç Anadolu ile Antalya’nın doğusunun iç kesimlerinde yarın sağanak yağış beklendiğini belirterek, olası olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İç Anadolu ile Antalya’nın doğusunun iç kesimlerinde 20 Mayıs’ta (yarın) gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini duyurdu. Yağışlar Konya’nın güneyi ve doğusunda, Karaman, Niğde, Kayseri, Aksaray, Nevşehir, Kırşehir, Kırıkkale, Yozgat, Çankırı, Ankara’nın kuzey ve doğusunda, Çorum ve Tokat çevresinde, Kastamonu’nun güneyinde ve Yörenin iç kesimlerinde mahallidir. Antalya’nın doğusunda. güçlü olması bekleniyor. Meteorolojinin konuyla ilgili bugün yaptığı uyarı şu şekilde:

“Son değerlendirmelere göre yarın (Cumartesi) yurdun batı kesimleri, İç Anadolu’nun güneydoğusunda (Konya’nın güney ve doğusu, Karaman, Niğde, Kayseri, Aksaray, Nevşehir, Kırşehir) yağış ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacak. , Kırıkkale, Yozgat), Çankırı, Ankara’nın kuzey ve doğusu), Çorum ve Tokat civarında, Kastamonu’nun güneyinde ve Antalya’nın doğusunda iç kesimlerde ani sel, sel, yıldırım, yerel dolu, o sırada kuvvetli rüzgar yağış ve ulaşımda aksamalar bekleniyor, aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olmak gerekiyor.

Kaynak: ANKA / Güncel

haber-sincan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu