Haber

Kulüplerin yayın ihalesinden beklentisi 200 milyon dolar

Kulüpler Birliği’nin ortaklaşa kurduğu Yayın İhale Kurulu, Riva’daki Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde toplanarak çalışmalarına devam etti.

Toplantıya Kulüpler Birliği Vakfı ve Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Galatasaray Başkanı ve Kulüpler Birliği Başkan Yardımcısı Dursun Özbek, Başakşehir Başkanı ve Kulüpler Birliği Başkan Yardımcısı Göksel Gümüşdağ ile diğer yetkililer katıldı.

Hedef 200 milyon dolar

Harika Lig ve TFF 1. Lig’in 2024-25, 2025-26 ve 2026-27 futbol dönemlerine ait yayın haklarına ilişkin tekliflerin komite tarafından değerlendirildiği toplantıda, satış, pazarlama strateji ve stratejilerini artıracak Türk futbolunun dünya çapında tanınması ve kulüplere daha fazla gelir sağlanması konuşuldu. İşbirliği bahislerinin yanı sıra futbolda önde gelen ülkelerin sağladığı yayın gelirleri de karşılaştırmalı olarak ele alındı.

150 milyon dolar teklif ettiği öğrenilen yayıncının teklifini artırmasının istendiği, kulüplerin beklentisinin ise 200 milyon dolar olduğu bildirildi. Sürecin 29 Şubat’a kadar tamamlanması hedefleniyor.

Mehmet Büyükekşi yurt dışında

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Kulüpler Birliği Vakfı’nın Riva’da düzenlediği yayın ihale toplantısına katılmadı. Lider Mehmet Büyükekşi yurt dışında olması nedeniyle yayın ihale toplantısına katılamadı.

safranboluajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu